Çevrimiçi Sınavlarınızı sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz için yönergeleri ve gerekli uyarıları sınav öncesi detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.
 

Değerli Öğrencilerimiz,

2020 Bahar Pedagojik Formasyon Grubu Final ve Bütünleme çevrimiçi (online) sınavlarına girebilmeniz için https://sis3.harran.edu.tr/ bağlantısını kullanmanız gerekmektedir. Sınav günü ve saatinde sınav sistemine girebilmeniz için TC Kimlik Numaranızı ve Pedagojik Formasyon Öğrenci Numaranızı girmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda üniversitemizde lisans bölümlerinde okuyan pedagojik formasyon öğrencilerimiz de Pedagojik Formasyon Öğrenci Numaraları ile sisteme giriş yapmak zorundadırlar. Aksi taktirde sınavlara giremezler. Lisans bölümü öğrenci numaranız ile sisteme giriş yapmaya çalışmayınız
Ayrıca Sınav Sistemine giriş için "Pedagojik Formasyon Öğrenci Numarasını" hatırlayamayan öğrencilerimiz aşağıda yer alan bölüm listesinden isim sırasına göre öğrenci numaralarına bakabilirler.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:  Sınav sistemine sınavınıza 10 dk kala giriş yapabilirsiniz. (Daha erken giriş yapmanıza izin verilmeyecektir). Sınav saatinizin başlamasından 10 dk önce geri sayım başlayacaktır ve geri sayım bittiğinde sınav butonu aktif olacaktır. İlgili butona tıklayarak sınava başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli husus, bölüm sınavları zamanlı sınavlar olduğu için sınava geç girdiğinizde sınavın bitmesine kalan süre sizin için sınav süresi olacaktır. Örnek olarak; saat 18:00'a tanımlı 25 dakikalık sınava 18:20' de girerseniz, sınav süreniz 5 dakika olur. Bu sebeple zamanında sisteme giriş yapmanız önem arz etmektedir. Sınavlarınız üst üste olacağı için diğer sınavınız ile arada 5 dakika bir zaman olacaktır. Sınav sisteminden çıkmadan diğer sınavınızın saati geldiğinde o sınavınıza girebilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için lütfen sınavlarınız başlamadan önce aşağıdaki yönergeyi, uyarıları ve videoyu inceleyiniz.

Sınav İşlemleri Sistemi Kullanım Kılavuzu için tıklayınız. (pdf sürümü)

Sınav İşlemleri Sistemi Kullanım Videosu için tıklayınız. (video sürümü)


2020 Bahar Pedagojik Formasyon Grubu 1.Dönem Final ve Bütünleme Sınav programı için tıklayınız.

2020 Bahar Pedagojik Formasyon Tüm Bölümler Öğrenci Numaraları için tıklayınız 

Çevrimiçi Sınavlarda Yaşanan Sorunlar ve Nedenleri için tıklayınız.
Sınav anında sorun yaşamanız durumunda HARUZEM birimi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Göndereceğiniz e-maile  ad-soyad, öğrenci numarası, bölüm, ders kodu-ders adı ve yaşadığınız sorunu açık bir şekilde yazmanız gerekmektedir.
İletişim e-mail: serafettinyilmaz@harran.edu.tr

 
 

SÜRELİ YAYINLAR